Rodzaje materiałów z których wykonany jest pasek do zegarka


Można wyróżnić wiele rodzaju skór, które różnią się jakością a co za tym idzie ceną.


Wyróżniamy paski:

Paski ze skóry naturalnej:

Skóra naturalna to materiał pochodzenia zwierzęcego. Większość pasków do zegarków, produkuje się przy użyciu skóry bydlęcej. Jej charakterystyczny wygląd, faktura oraz zapach są wynikiem procesów przygotowujących skórę do wykorzystania w charakterze materiału, a więc wynikiem czyszczenia, garbowania, licowania oraz konserwacji.
Paski ze skóry naturalnej które są najbardziej popularne. Skóra naturalna oznacza że pasek został wykonany z prawdziwej skóry nie sztucznej. Na skórze wytłaczany jest wzór krokodyla aligatora jaszczurki, który odzwierciedla paski z górnej półki cenowej. A więc w rozsądnej cenie możemy mieć w naszym czasomierzu pasek wyglądający jak ten z rzędu cenowego 200 zł.

Paski ze skóry ekologicznej

Skóra ekologiczna to materiał, który swoim wyglądem imituje skórę naturalną. Współczesna technologia pozwala na wykonanie wysokiej jakości skór ekologicznych, które do złudzenia przypominają skórę naturalną zarówno swoim wyglądem, jak i niektórymi właściwościami. Technicznie rzecz biorąc, eko-skóra to tkanina poliestrowa, pokryta warstwą polichlorku winylu.

Paski gumowe i kauczukowe

W naszej ofercie znajdują się również paski gumowe oraz kauczukowe, które są najczęściej stosowane przy zegarkach przeznaczonych do pływania. Taki pasek jest w 100 % odporny na wodę. W ofercie naszej znajdują się paski skórzane wodoodporne  należy jednak pamiętać że takie paski maja podwyższana odporność na wodę wilgoć jeśli zakładamy że pasek będzie miał stały kontakt z wodą należy zastanowić się nad wyborem bo wtedy sprawdzi się tylko pasek kauczukowy bądź gumowy. Zbyt częsty kontakt wody z paskiem skórzanym  może powodować odgniecenia  otarcia i w konsekwencji szybsze zużycie się  paska.