Paski skórzane do zegarków są wykonane z różnych rodzaju skór , które występują w bogatej palecie kolorystycznej. Możemy  więc wybrać pasek do zegarka, który będzie dobrze komponował się z kolorystyką naszych ubrań co nada nam unikatowy i modny wygląd.

Najlepszym wyborem będą paski do zegarków ze skóry naturalnej. Jest to najlepszy i najbardziej przyjazny dla naszej skóry materiał. Warto zwrócić uwagę na jakość metalowych dodatków, w które pasek jest wyposażony tj sprzączka. W najlepiej sprawdzą się elementy wykonane z dobrej jakości stali bez domieszki niklu, gdyż jest to metal, który uczula sporą część z nas.

Jak często należy wymieniać skórzany pasek w zegarku?

Skórzany pasek w zegarku jest częścią eksploatacyjną co oznacza, że po upływie czasu, pasek powinien zostać wymieniony na nowy. Osobom, które noszą zegarek na co dzień lub zakładają go bardzo często, zaleca się wymieniać jego pasek co 6-9 miesięcy. Taki okres czasu spowodowany jest nie tylko samym zużywaniem się paska, ale przede wszystkim względami higienicznymi. Paski mają bezpośredni kontakt z naszym nadgarstkiem a co za tym idzie  dostają się pod niego zanieczyszczenia, bakterie  dlatego powinniśmy pamiętać o  regularnej jego wymianie ze względów higienicznych